Загальні відомості та вказівки

Водогрійні котли є об'єктами підвищеної небезпеки, тому їх монтаж, наладка та експлуатування організовуються у відповідності до даної інструкції і та паспорта. Пожежна безпека при експлуатації котлів повинна відповідати вимогам НАПБ А .01.001-2004. До обслуговування та експлуатування котлів допускаються особи які ознайомились з інструкцією експлуатації. На котлах повинні бути встановлені: манометр з трьхховим краном для вимірювання тискуа термометр для вимірювання температури води, пристрій для видалення повітря при заповненні котлів водою, запобіжний клапан з тиском спрацювання 0.2 МПа.

Встановлення котла має забезпечувати зручне обслуговування, чистку та ремонт. Віддаль між фронтом котла та стінкою котельні має бути не менше 1 м. Ширина прходів між котлом і стінкою - не менше 0.5 м., прхід між задньою стінкою котельні не менше 0.5 м.Котел можна встановлювати безпосередньо на фундамент, який представляє собою бетонну стяжку.

При проведенні монтажних робіт необхідно передбачити місце для надійного та безпечного видалення золи. Рекомендується використовувати металеву димохідну трубу висотою 6 м. Встановлення запірних та контрольно-вимірювальних приладів проводиться згідно рекомендованої схеми котла. До патрубка розширювального бака підключається, в залежності від вибору гідравлічної схеми котла (закрита або відкрита), запобіжний клапан або розширювальний бак. Котел поступає на монтаж в тепловій ізоляції, яка кріпиться за допомогою відповідних утримувачів.

Поверхні нагріву котла доступні для механічного очищення від зольових та сажистих нальотів через дверцята для завантаження які відчиняютьсянна кут 177 градусів. Температура зовнішньої поверхні котла кожуха становить 28 градусів, температура ручок дверцят становить 37 градусів а температура днища котла (якщо днище закладене термостійкою глиною або шамоткою згідно рекомендацій) становить 37 градусів. ККД котла становить приблизно 85%, прощо свідчить температура на виході з котла в димохід яка становить 101 градус.